ІНФОРМАЦІЯ щодо діяльності обласної установи

Комунальна установа «Веселівський психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради, скорочене найменування: КУ «Веселівський ПНІ» ЗОР (далі – Інтернат) функціонує з 1936 року.
Юридична адреса: 70404, Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Урицьке, вул. Бойко,4.
Інтернат знаходиться в с. Урицьке, на відстані 30 км від м. Запоріжжя в бік автошляху Запоріжжя – Дніпропетровськ. Назву носить за назвою найближчого села Веселе.
Інтернат є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Запорізькій обласній раді та за галузевою спрямованістю підвідомчим Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації.
Діяльність Інтернату регламентується Положенням, затвердженим рішенням Запорізької обласної ради від 26.06.2014 №43.
Інтернат є стаціонарною (інтернатною) соціально-медичною установою, призначеною для постійного проживання підопічних, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.
Інтернат розрахований на 325осіб.
Метою діяльності Інтернату є забезпечення належних умов для проживання, навчання, виховання, медичної та соціальної реабілітації підопічних.
Директор Інтернату:
Надточій Олександр Сергійович – тел.287-59-46;
Основними завданнями інтернату є забезпечення належних умов проживання психічно хворих громадян, громадян похилого віку та інвалідів, які потребують стороннього догляду і допомоги, для чого вони забезпечуються відповідно до встановлених норм:
Житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом.
Раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі й дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров’я осіб, які проживають в Інтернаті, у межах натуральних норм харчування (проміжки часу між прийманням їжі не повинні бути більш ніж чотири години, останнє приймання їжі організовується за дві години до сну).
Цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.
Слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво необхідними ліками, відповідно до медичного висновку.
Комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).
Організацією трудотерапії, культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров’я і віку тих, хто проживає в Інтернаті.
Наданням комплексу реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальної програми реабілітації інваліда.
Умовами, що сприяють адаптації психічно хворих громадян у новому середовищі.
Підопічні залучаються до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці з урахуванням віку, фізичних особливостей, вимог чинного санітарного законодавства, норм і правил особистої гігієни та охорони здоров’я. При цьому підопічним забезпечуються належні санітарно-гігієнічні й безпечні умови на робочих місцях згідно із законодавством.
До Інтернату приймаються на державне утримання психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в Інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.
Інтернат – це дві двоповерхові будівлі та дві — одноповерхові. Житлові корпуси мають 106 кімнат ( з них: 5 кімнат – на 1 особу; 34 – на 2 особи; 7 – на 3 особи; 58 – на 4 особи; 2 – на 5 осіб ).
Загальна площа земельної ділянки — 99,6 тис.м2, в тому числі 85,0 тис.м2 земель сільськогосподарського призначення.
Крім того, на балансі установи знаходяться 3 житлові 16-квартирні будинки для співробітників.
Інтернат має власне підсобне господарство, теплицю, 2 ставки. На території знаходиться фруктовий сад із 460 дерев та виноградник. Сільськогосподарські угіддя засіваються зерновими культурами та городиною (капуста, помідори, цибуля, баштанні культури). Вся вирощена продукція іде на харчування підопічних.

Для здійснення обрядів побудована невеличка церква.
Догляд та лікування підопічних здійснюють 5 лікарів, 15 медичних сестер та 80 молодших медичних сестер.
Підопічні інтернату за територіальною ознакою закріплені за лікувально-профілактичною установою – Комунальна установа «Центральна районна лікарня» Запорізької районної ради. За профільним (психоневрологічним) спрямуванням надають медичну допомогу – комунальна установа «Обласна клінічна психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради та інші профільні лікувальні заклади області.
Головною проблемою сьогодення в Інтернаті є відсутність питної води. Водопостачання здійснюється таким чином: технічна вода – артезіанська свердловина; питна вода – привозна. Обласною Радою розроблені заходи на виконання інвестиційного проекту «Питна вода для населених пунктів Запорізької області до 2020 року», але фінансування на даний час не розпочате.

Оставить комментарий