Гости из Оберхаузена

Дружній візит німців до Веселівського інтернату

В’їжджаючи на територію ВеселівськогоПНІ, одразу привертає увагу сквер неподалік від невеличкої каплички,тут висаджені молоді липи, берізки, каштани, ялини, троянди, а завершує цей квітково-рослинний ансамбль доріжка до затишної альтанки. Цей майбутній прекрасний парк був закладений нещодавно, і вагомою подією для його створення стало відзначення 20-річчя товариства дружби між містами-побратимами Запоріжжя й Оберхаузен.

Ця дружбарозпочалася ще 30 років тому, коли було підписано угоду про встановлення партнерських відносин між цими містами 20 травня 1986 р. На основі цього договору будувалися відносини між цілим рядом організацій. У 1994 р. Запоріжжя отримало свій перший гуманітарний вантаж з Оберхаузена. А в 1996 р. дружба зміцніла ще більше — було створено Запорізьке міське товариство дружби «Запоріжжя — Оберхаузен». Ідейником проекту з української сторони стала Г.М.Куришова, на той час начальник Департаменту соцзахисту населення. Вона і зараз, через 20 років, є його керівником.

З Галиною Миколаївною я познайомився 30 років тому, колиспівпрацював з Департаментом соцзахисту. Тож вдвічі приємно, що наша дружба продовжилася вже у співробітництві з німецькою делегацією. Спочатку вони надавали нам гуманітарну допомогу, і за три роки співпрацістали добрими друзями. Ми дуже цінуємо нашу дружбу, раді цим теплим зустрічам, чекаємо, та особливо радіють гостям, звичайно, наші вихованці. Адже увага і турбота для них дуже важлива, — розповідає директор інтернату О.С. Надточій. –Тож у нас виникла гарна ідея, на честьрічниці діяльності товариства закласти «Парк Дружби» з пам’ятною дошкою.

…За два місяці нам вдалося на місці кам’янистого пустиря закласти сквер. Завезли 60 т. землі, власними силами вирівняли його, висадили дерева, облагородили територію – тепер це прекрасне місце для відпочинку. І це здебільшого за допомоги небайдужих людей. Дуже дякую голові СТ «Каір» І.М.Капітоненко, яка є нашим другом-партнером, завжди відгукується на заклик допомоги. Також спасибі їй за сприяння в організації сьогоднішнього заходу.

Як годиться, за українською традицією — хлібом-сіллюпривітали німецьку делегацію міста-побратима, членів товариства «Фердеркрайс-Запоріжжя». Почесне право відкрити сквер та пам’ятний знак надали людині, яка зробила вагомий внесок у розвиток партнерських відносин, керівнику запорізькоготовариства Г.М. Куришовій та керуючій справами товариства «Фердеркрайс — Запоріжжя» Карін Зоннтаг. Після чого скріпили цю визначну подію спільним висадженням дерев.

За традицією, на гостей чекав концерт, до якого учасники художньої самодіяльності підготували яскраві колоритні українські номери, вдягли національні костюми та віночки. Готувалися дівчата під керівництвом організатора культурнодозвіллєвої діяльності Д.Доценко.

Відкрив святковий концерт виступ З.Геріновської з піснею «Мама», який представила ведуча заходу Г.Кондратьєва. Далі вразив всіх циганський танок у виконанні О.Віннік та Я.Красман. Т. Даценко привітала всіх піснею «Еслидобрыйты». Найбільше присутнім сподобався хор «Гармонія» та у їхньому виконанні «Варенчики» і пісня, під яку гості з Німеччини підспівували та дарували гучні овації, адже її дівчата виконали їхньою рідною німецькою мовою.

Після чого О.С. Надточій передав слово голові СТ «Каір» І.М. Капітоненко, яка надає постійну підтримку закладу упродовж вже декількох років:

— Я вдячна долі за можливість працювати з цим колективом на чолі з Олександром Сергійовичем, — зазначила у вітанні І.М. Капітоненко. — Ми буваємо на всіх їхніх заходах, і кожного разу залишитись байдужим неможливо. Я була свідком того, як здійснювалася робота з підготовки зустрічі гостей. Скільки вкладено душі в це свято кожним! Я вдячна всьому колективу за подаровану часточку своєї душі кожному вихованцю. Вдячна гостям, що віднайшли можливість приїхати, і подарували радість і свято вихованцям. І після чого вручила кожному невеличкі сувеніри на згадку про зустріч.

Закордонні гості також щороку приїжджають з цінними подарунками. Минулого року вони подарували інтернату газонокосарку, завдяки чому територія установизавжди доглянута.

Після концерту директор інтернату для своїх друзів провів цікаву екскурсію інтернатом, територією. Останньою зупинкою стала майстерня. Тут під умілим керівництвом О.Махінькостворюються витвори мистецтва. Для кожного гостя підопічні власноруч приготували подарунки — гіпсові тарілочки та вазочки з фіалками із бісеру. Члени товариства були у захваті і спробували власні сили у підготовленому для них майстер-класі.

Гості були дуже зворушені таким теплим прийомом. І відзначили великуроботу директора закладу, щорічнийпрогрес та зміни в умовах та житті вихованців. «Це великий дар вміти з такою любов’ю ставитися до людей з подібними вадами», — сказала перекладач, цитуючи теплі відгуки членів делегації.

На завершення Г.М.Куришова підкреслила вагомість такої дружби. Співпраця допомагає реалізувати спільні гуманітарні та економічні проекти, познайомитися з життям та культурою країн, обмінятися досвідом. Товариство постійно надає матеріальну допомогу та підтримку дитячим будинкам та малозабезпеченим сім’ям, інтернатам, соціальним і медичним установам тощо. Німецькі сім’їзалюбки беруть шефство над нашими дітками-сиротами. На сьогодні це 200 дітей та 20 людей похилого віку. Це товариство єдине, хто бере на себе усі транспортні витрати на доставку гуманітарної допомоги. Основне джерело матеріальної допомоги з німецької сторони — добровільні пожертвування жителів Оберхаузена.

  • Щорічно члени товариства приїжджають до нашого міста, відвідують соціальні установи, передають гуманітарну допомогу — і ми їм дуже вдячні за це, — наголосила Г.М. Куришова.